Aktualności

Poniedziałek, Sierpień 29, 2022, 12:24

Zawodnicy i zawodniczki Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje wystartowali w 27 sierpnia w Mistrzostwach Województwa Młodzików U16 w lekkoatletyce w Szczecinie. Worek medali otworzył Szymon Kozłowski, który w biegu na 100m zdobył złoty medal uzyskując nowy rekord życiowy 11,90 PB, Szymon również wystartował w biegu na 300m gdzie zdobył brązowy medal z wynikiem 38,70. Kolejny złoty medal zdobyła Nela Zygmunt w biegu na 300m ppł-47,68 PB nowy rekord życiowy oraz dziesiąty wynik w Polsce w kategorii U16. Trzeci złoty medal dorzuciła Hanna Owczaruk w biegu na 300m nie dała szans swoim rywalkom osiągając bardzo dobry rezultat 41,89. Piąty srebrny medal dla naszego klubu wywalczyła sztafeta 4x100m w składzie: Hanna Wołkow, Nela Zygmunt, Amelia Skupin, Hanna Owczaruk z czasem 53,15. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżety Gminy Międzyzdroje.

Poniedziałek, Sierpień 29, 2022, 12:18

Hanna Owczaruk wystartowała w dniu 24.08.2022 w Memoriale im. Wiesława Maniaka w Szczecinie. Hania wystartowała w biegu na 800m, w którym uzyskała nowy rekord życiowy 2:14,12 co jest aktualnie trzecim wynikiem w Polsce w kategorii U16.

Poniedziałek, Sierpień 29, 2022, 12:11

Zawodniczki i zawodnicy Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje uczestniczyli w dniach 12-20 sierpnia w obozie sportowym w Słubicach. W tym roku w obozie uczestniczyło 26 zawodników, którzy przygotowywali się do imprez mistrzowskich w kategoriach młodzika U16. Wszyscy wrócili zdrowi i pełni energii do zbliżających się wrześniowych startów. Podczas obozu sportowego mieliśmy przyjemność trenować na stadionie lekkoatletycznym w Słubicach, który jest obecnie jednym z najnowocześniejszych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Oprócz typowo sportowych zajęć uczestnicy obozu brali udział w wycieczkach na spływ kajakowy oraz do parku rozrywki Majaland. Wyjazd na obóz został dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje oraz z Fundacji LOTTO w ramach programu „Sportowych Wakacji z Fundacją LOTTO 2022”.

Poniedziałek, Sierpień 29, 2022, 11:56

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Zuzanna Ziomko zajęła bardzo wysokie szóste miejsce w biegu na 400m podczas Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w dniach 15-17 lipca w Bielsko Białej. Zuzia pewnie awansowała do finału uzyskując w eliminacjach wynik 58,12. Na drugi dzień w finale nasza zawodniczka startując z ósmego toru zajęła wysokie 6. Miejsce z wynikiem 57,94 (drugi wynik w sezonie). Zuzia potwierdziła, że należy do czołówki 400-metrówek w Polsce aspirując tym samym o medale Mistrzostw Polski. Tym razem się nie udało ale wszystko jest przed nami. Wyjazd na zawody dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Wtorek, Lipiec 12, 2022, 16:34

Zawodnik Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Artur Udycz wystartował w 76. Mistrzostwa Polski Juniorów w Radomiu. Artur wystartował w mistrzostwach na swoim koronnym dystansie 400m. W pierwszym dniu zawodów podczas biegu eliminacyjnego Artur uzyskał nowy rekord życiowy, który obecnie wynosi 49,22 PB. Wynik ten pozwolił na awans do Finału B Mistrzostw Polski i walkę o miejsca 9-16. W końcowym efekcie w finale B nasz zawodnik zajął 5. Miejsce z wynikiem 49,79 i ostatecznie zajął 13. Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Gratulacje i brawa za udział w tak prestiżowych zawodach.